Proč právě myProfil společnostiCertifikátySlovo řediteleS kým spolupracujeme
LegislativaUžitečné odkazyFormulářePrezentace
O NÁS RENOMIA NETWORK STÁHNĚTE SI ETICKÝ KODEX ZEPTEJTE SE KARIÉRA KONTAKT
ČeskyEnglish
Realizace výběrových řízení za klientaSjednání optimálního pojištěníSpráva pojištěníSlužby pro zaměstnanceŠkoleníAudit pojištění dovatelů a odběratelů

Menu > VINFOTO

VINFOTO

FT makléřská je autorizovaným pracovištěm Cebia pro produkt VINFOTO. Pokud pojišťujete jetý vůz a pojistitel vyžaduje VINFOTO, nemusíte se někam objednávat a jezdit, u nás zajistíte vše zároveň. Pořízení a zpracování fotodokumentace vozidla trvá maximálně 35 minut.

VINFOTO přesně a pravdivě dokumentuje stav vozidla pomocí digitální fotografie a současně klasifikuje automobil do pěti stupňů - podle stop jeho poškození. Pro každé poškození na vozidle je pořízena detailní fotodokumentace s podrobným popisem. K vozidlu je pořízena základní sada fotodokumentace exteriéru, interiéru, identifikačních znaků (typový štítek, ražba VIN) a značení skel.

VINFOTO je určeno především pro pojišťovací společnosti, které ho pro účely sjednání některých produktů přímo vyžadují. Účelem služby je zabránit pojistným podvodům při pojišťování jetých vozidel. VINFOTO dokladuje skutečný stav vozidla v době uzavření pojistné smlouvy. Minimum jetých vozidel prodávaných v autobazarech ČR nemá žádná poškození. Tuto skutečnost prokázala Cebia, spol. s r.o. po provedení fotodokumentace 3000 vozidel prodávaných v největších autobazarech ČR v roce 2001, kdy vyšlo najevo, že pouhých 20 % vozidel nemá žádná vizuální poškození. U 80 % prodaných jetých vozidel je nebezpečí, že jejich majitelé si budou chtít, na úkor pojišťovny, taková vozidla nechat opravit.

Výsledky každého VINFOTO jsou elektronickou cestou doručeny do centrály Cebia, spol. s r.o. do 24 hodin od pořízení dokumentace v APC. Centrála Cebia, spol. s r.o. tyto výsledky zpracuje a odesílá společnosti, která službu objednala (obvykle pojistiteli).

Sady fotodokumentace se dělí na:

  • Snímky exteriéru (pohled čelní, pohled čelo-levý bok, pohled levý bok, pohled záď-levý bok, pohled záď, pohled záď-pravý bok, pohled čelo-pravý bok).
  • Snímky interiéru (pohled palubní deska, pohled interiér přední sedačky, pohled na středový tunel s mechanickým zabezpečením, pohled celkový do interiéru, pohled zavazadlový prostor).
  • Snímky identifikačních znaků (pohled VIN ražené detail, pohled VIN ražené umístění na vozidle, pohled typový štítek detail, pohled typový štítek umístění na vozidle).
  • Snímky značení skel (pohled na značení na čelním skle, pohled na značení na zadním skle).
  • Snímky stop poškození vozidla (pro každé poškození je detailní pohled na poškození, pro lepší identifikace se provádí z několika různých úhlů, a pohled na umístění poškození na vozidle).

Hodnocení stop poškození vozidla - pravidla klasifikace vozidla:

  • Bez viditelného poškození - na vozidle nebyly nalezeny žádné stopy poškození karoserie ani poškození skel vozidla.
  • Drobná poškození skel vozidla - na vozidle bylo nalezeno pouze poškození skel.
  • Drobná poškození mimo poškození skel - na vozidle byly nalezeny pouze stopy poškození karoserie, skla vozidla byla nepoškozena.
  • Drobná poškození skel i ostatních částí vozidla - na vozidle byly nalezeny stopy poškození karoserie i poškození skel vozidla.
  • Poškození většího rozsahu - škoda zřejmě převyšuje 5% obecné ceny vozidla a nelze ji přesně specifikovat.

Na závěr každé kontroly technologií VINFOTO je klientovi pojišťovací společnosti vystaveno Osvědčení o provedení fotodokumentace vozidla technologií VINFOTO.